http://www.polandrunning.com

Nasz Patronat. Gorący Półmaraton Henrykowski
piątek, 01 lipca 2016 09:37

Nasz Patronat. Półmaraton Henrykowski odbędzie się 13 sierpnia, czyli już za nieco ponad miesiąc. Na liście startowej „Jedynego takiego biegu” jest aktualnie prawie 300 osób. To całkiem sporo jak na tak wymagający, niemal półgórski bieg, który w ubiegłym roku odbywał się w ekstremalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza w cieniu. W takich warunkach najlepszy z panów ukończył bieg z czasem 1.16.23, a najszybsza pani na metę wbiegła po 1 godzinie 33 minutach i 22 sekundach.

 

Gdyby biegi kategoryzowano według temperatury powietrza w dniu, w którym się odbywają, Półmaraton Henrykowski 2015 byłby w czołówce: 8 sierpnia ubiegłego roku temperatura w cieniu przekraczała 40 stopni Celsjusza. Czy tak też będzie w tym roku? Tego nie wiemy. Wiemy jednak już dziś, że piąta edycja będzie jeszcze lepiej zorganizowana, a wszystko po to, aby żeby biegacze wyjechali z niej nawet bardziej zadowoleni niż rok temu.

Ubiegłoroczne wydarzenie spotkało się z dużym entuzjazmem uczestników, którzy byli zachwyceni organizacją biegu. Organizatorzy z uwagi na pogodę zwiększyli liczbę punktów z wodą, dodali punkt z lodem i cukrem, a mieszkańcy miejscowości, przez które przebiegała trasa zapewnili dodatkowe, spontaniczne kurtyny wodne… z wężów ogrodowych. Na domiar dobrego na mecie na strudzonych biegaczy czekał… basen z lodem. Osoby, które do Henrykowa przyjechały z dziećmi mogły spokojnie przemierzać kolejne kilometry, bo ich pociechami zaopiekowała się grupa profesjonalnych animatorów.

 

Czy w tym roku będzie tak samo? Już wiemy, że organizatorzy planują kolejne udogodnienia - zwiększy się liczba punktów z wodą, organizacja strefy mety, a dodatkowo dla najmłodszych odbędzie się Mikro Półmaraton Henrykowski. Nie zmieni się natomiast najważniejsze - trasa biegu i piękne widoki wzdłuż niej.

 

 

Jednak 13 sierpnia Henryków zaprasza nie tylko biegaczy. Miejscowość ta oferuje znacznie więcej… To tutaj spisywana była Księga Henrykowska, w której znajduje się pierwsze zapisane w języku polskim zdanie. Znajduje się tam także słynny klasztor cysterski, a zaledwie 7 km stąd - Ziębice, stolica historycznego Księstwa, które funkcjonowało od średniowiecza aż po barok. Jest zatem co zwiedzać i oglądać.


 

 

Więcej informacji na temat biegu na stronie www.polmaraton-henrykowski.pl.

 

 


 

 Zapraszamy na stronę internetową biegu, na której można dokonać zapisu www.polmaraton-henrykowski.pl/zapisy.html. Warto także polubić i systematycznie odwiedzać fanpage na Facebooku, gdzie oprócz bieżących informacji o biegu, są także konkursy z nagrodami.

Więcej na: www.facebook.com/JedynyTakiBieg.