http://www.polandrunning.com

Redakcja
 
 

POLSKI PORTAL DLA BIEGACZY. OFICIAL POLISH WEBSITE FOR RUNNER'S

www.wszystkoobieganiu.pl

Sportowy Dziennik Informacyjny
ISSN 1897-8843.         Rok założenia: 2001

 


Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Przemysław WALEWSKI

Editor-in-chief. Redaktor naczelny.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

pw buda

Maratończyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny. Był korespondentem wojennym. Publikuje m.in. w magazynach Runner's Word i Tri Tour oraz prowadzi stałą kolumnę w Polska The Times Głos Wielkopolski.  Autor popularnego programu telewizyjnego “Trening dla każdego”. Szef Poland Running Academy (P.R.A.), która współpracuje ze szkołami biegowymi w USA i w Etiopii. Pomysłodawca Projektu Biegajizwiedzaj.pl. Współzałożyciel Akademii Młodych Olimpijczyków dla dzieci i młodzieży.

Podwójny Mistrz Europy w maratonie (EVACS, 2006). W 2013 r. zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Świata Masters w maratonie w Brazylii. W 2011 r. zwycięzca maratonu na Sycylii. W 2014 r. wywalczył srebrny medal w górskim maratonie w Etiopii w kategorii biegaczy poza Afryki (generalnie 10. miejsce). Wielokrotny mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Polski w półmaratonie w tej kategorii. Mistrz Polski Drużyny Szpiku w Maratonie (2012). Ukończył ponad tysiąc biegów ulicznych. przełajowych i na bieżni, m.in. maratony w Londynie, Berlinie, Austin, Poznaniu, Hanowerze, Warszawie, Davos, Atenach.  Mistrz Polski Dziennikarzy w Biegach Górskich. Członek Drużyny Szpiku. Przebiegł do tej pory 130 tysięcy kilometrów. Startuje także w triathlonach, duathlonach, wyścigach MTB i biegach narciarskich w stylu klasycznym. 


Nasi eksperci

dr Łukasz Czubaszewski, Piotr Gruszczyński, Klaudia Karolczak, Robert Korzeniowski, dr hab. Krzysztof Kusy, dr Martyna Nowak, lek. med. sportowej Maciej Nowak, Oskar Stabno, Daniel Osik, Robert Rutkowski, Witold Szmańda, dr hab. Jacek Zieliński.


Korespondenci zagraniczni i współpracownicy

Grzegorz Hałasik (Polskie Radio "Merkury" Poznań),   Yemane Taye (Etiopia).
 

Wydawca: ARF Agencja Prasowa, adres ul. Polanka 18c/16, 61-131 Poznań. Portal Wszystko o Bieganiu jest zarejestrowany w rejestrze Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem 2175. ISSN 1897-8843. Rok powstania: 2001.
Prezes ARF Agencji Prasowej: Przemysław Walewski

Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie  jest wydawca Portalu Wszystko o Bieganiu - ARF  Agencja Prasowa P.Walewski


Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dzwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmentach w jakichkolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody wydawcy. Wydawca nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawodo ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.