http://www.polandrunning.com

Wyniki triathlonu w Kołobrzegu
Wpisany przez Przemek Walewski   
poniedziałek, 23 czerwca 2014 08:19

Ponad 400 uczestników: profesjonalistów, pasjonatów triathlonu i debiutantów wystartowało w Triathlonie Kołobrzeg. Najlepszy na dystansie superkrótkim był Jacek Krawczyk, a na krótkim – Filip Przymusiński (obaj UAM Szpot Triathlon Poznań). To przedsmak emocji przed kolejną imprezą z cyklu ENEA Tri Tour – lipcowym Unity Line Triathlon Szczecin.

Jacek Krawczyk pokonał trasę 475 m pływania, ok. 25 km jazdy na rowerze i 5,25 km biegu z czasem 01:02:50. Drugie miejsce zajął Jakub Dec (Triathlon Series Team/KS Hanza Goleniów, czas 01:04:35), a trzecie – Jakub Kaczmarek (Compressport Triathlon Team, czas 01:07:53). Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z własnymi ograniczeniami, ale również z wymagającą trasą (etap pływacki w Bałtyku) i zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

– To nie morze było najtrudniejsze, tylko wiatr na rowerze i podczas etapu biegowego – podsumował swój start zwycięzca, Jacek Krawczyk. Jak się okazało, kluczem do sukcesu był m.in. dobry etap pływacki, podczas którego zawodnik również był najszybszy. Najlepsza z kobiet na dystansie superkrótkim okazała się Agata Pecyna (MLUKS Triathlon Koło), która na mecie przyznała, że największą trudność sprawił jej start w wodzie. Podobnego zdania była druga z pań, Anna Heneczkowska z UAM Szpot Triathlon Poznań:– W morzu było naprawdę ciężko ze względu na wysokie fale – powiedziała szczęśliwa zawodniczka, która zwróciła też uwagę na fantastyczny doping kibiców Kołobrzegu.

Triathlon Kolobrzeg ENEA Tri Tour Agata Pecyna

Agata Pecyna

Na dystansie krótkim uczestnicy pokonali dwukrotnie dłuższą trasę niż na dystansie superkrótkim. Najlepszy w tej rywalizacji Filip Przymusiński osiągnął czas 02:03:56 i pokonał Łukasza Kalaszczyńskiego (PTT Delta Płock, czas 02:05:21) oraz Jakuba Woźniaka (AZS AGH Kraków, czas 02:08:37).

Triathlon Kolobrzeg ENEA Tri Tour Jacek Krawczyk

Jacek Krawczyk

– Naprawdę świetna publiczność i niełatwy, bo śliski po deszczu asfalt – podsumował krótko start Kacper Stępniak z Rumii, który zajął 4. miejsce. Najlepszą z pań okazała się w tym przypadku Ewa Komander z Kędzierzyna Koźla. – To był trudny wyścig. Wysoka fala, dużo startująca zawodników i dosyć kręta trasa – powiedziała na mecie szczęśliwa zwyciężczyni.

Triathlon Kolobrzeg ENEA Tri Tour start

W Triathlonie Kołobrzeg wzięli udział m.in. Joanna Jabłczyńska, Maciej Dowbor oraz Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Wśród uczestników byli zawodnicy niemal z całej Polski, w tym również z Kołobrzegu. Wszystkim startującym kibicował Prezydent Miasta Kołobrzeg, Janusz Gromek, który podczas końcowej ceremonii wręczył nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

– Można powiedzieć, że anioły uchyliły dziś nieba triathlonistom, gdyż po deszczowym starcie pogoda nas pozytywnie zaskoczyła i wyszło słońce – powiedział Janusz Gromek. – Dzisiejsza impreza udowodniła, że współpraca pomiędzy Poznaniem i Kołobrzegiem układa się idealnie na wszystkich płaszczyznach. Pokazała też, że Kołobrzeg jest naprawdę klimatycznym miastem i otwartym na imprezy sportowe. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne wydarzenia i przyszłoroczny Triathlon Kołobrzeg.

Wtórował mu Wojciech Kruczyński, dyrektor firmy Endu Sport, która współorganizowała zawody razem z Miastem Kołobrzeg: – Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z morskim etapem pływackim. Po Kołobrzegu zawodników startujących w cyklu ENEA Tri Tour czeka kolejna, niepowtarzalna impreza, czyli Unity Line Triathlon Szczecin, podczas którego zmierzą się oni z wymagającym, ale równie ciekawym etapem pływackim w Odrze – dodał Wojciech Kruczyński z Endu Sport.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczył też przedstawiciel spółki ENEA, sponsora tytularnego cyklu. – Wspieramy różne dyscypliny sportu, m.in. żużel oraz siatkówkę. Potencjał triathlonu jest dla nas oczywisty. Ta kombinacja trzech elementów: pływania, jazdy na rowerze i biegu wymaga żelaznego zdrowia i konsekwencji w treningu. To sport trudny, wymagający ogromnej energii, samodyscypliny i systematyczności, co pokazały również dzisiejsze zawody – powiedział Grzegorz Kinelski, wiceprezes ENEA S.A.

Po sportowych zmaganiach organizatorzy Triathlonu Kołobrzeg zaplanowali wieczorny koncert MEZO, i pokaz fajerwerków. Przez cały czas trwały też targi sprzętu sportowego. Zawody w Kołobrzegu były jedną z 7 imprez w ramach cyklu ENEA Tri Tour obejmującego m.in. Unity Line Triathlon Szczecin, ENEA Poznań Triathlon czy Prime Food Triathlon Przechlewo. Sponsorem oficjalnym Triathlonu Kołobrzeg była Itaka. Sponsorem tytularnym cyklu jest ENEA, a sponsorem głównym – Firma Karlik – Autoryzowany Dealer Volvo. Dodatkowe informacje na stronie http://triathlonkolobrzeg.pl.

Całościowe, wstępne wyniki Triathlonu Kołobrzeg.

 

Dystans superkrótki: http://w.sts-timing.pl/pliki/tri_kolobrzeg_1na8.pdf

Dystans krótki: http://w.sts-timing.pl/pliki/tri_kolobrzeg_1na4.pdf

 

Kalendarz wszystkich imprez w ramach ENEA Tri Tour:

 

  • 31.05-01.06.2014 JBL Triathlon Sieraków

  • 20.06.2014 Triathlon Kołobrzeg

  • 06.07.2014 Unity Line Triathlon Szczecin

  • 26-27.07.2014 ENEA Poznań Triathlon

  • 15-17.08.2014 Tour de Tri (Piła )

  • 31.08.2014 Panasonic Evolta Triathlon (Borówno)

  • 06-07.09.2014 Prime Food Triathlon Przechlewo