http://www.polandrunning.com

Porady
W stolicy Wielkopolski działa  pierwsza w Polsce Poland Running Academy. Partnerem sprzętowym Akademii jest Nike Running.
Poland Running Academy to pierwsza tego typu „szkoła dla biegaczy”. Coraz więcej ludzi biega, ale wielu nie wie jak do tego się zabrać. - Panie się wstydzą, faceci uważają, że wszystko wiedzą – mówi Przemek Walewski, szef PRA, redaktor polskiej edycji Runner’s World i wydawca Wszystko o Bieganiu. – Podczas bliższych rozmów szybko „topnieją lody” i każdy chłonie porady, bo wie, że ich efekty będą widoczne już za kilka dni,kilka tygodni. Bieganie to bardzo wymierna dyscyplina sportu. Panie przekodowują się, że to najprostsza i najtańsza droga do… schudnięcia.

Nowoczesne centra fitness to doskonałe zaplecze do budowania siły i miejsce do treningów w razie niesprzyjających warunków. - Szczególnie panie sobie chwalą trening na bieżni mechanicznej – podkreśla Przemek Walewski. – Niekiedy mają czas na trening późnym wieczorem i boją się biegać po parku, ulicach. Pod dachem czują się raźniej i jest weselej.

Studenci Poland Running Academy to zarówno początkujący biegacze, amatorzy Nordic Walking, jak i ci, którzy chcą się zmierzyć ze swoim pierwszym maratonem. Inni to już „wybiegani” maratończycy, którzy chcą trenować pod opieką profesjonalistów. Akademia zapewnia nie tylko porady treningowe, wspólne bieganie, ale też opieka lekarzy, fizjoterapeutów.